НОВИНИ

Держава втратила контроль над внутрішньою торгівлею

01.05.2019 17:07
 • У цьому році ми стали знов свідками того, як держава втратила контроль над внутрішньою торгівлею. Так вважає голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Подробиці – в матеріалі Agronews.

  За його словами наразі перестало функціонувати прогнозування врожаю та його підрахунку – ніхто тепер в країні не знає скільки чого вирощується та коли ціна почне падати, або навпаки, стрибати до гори.

  “Це є елементом державного контролю будь-якої західної країни, але ми відмовились від усіх елементів впливу держави на бізнес та отримали шалені гойдалки, які тепер відбуваються в будь-який сезон, навіть під час врожаю, або одразу після нього”, – пише Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

  “Раніше такі функції були покладені на Мінагрополітики та Мінекономрозвитку. І це є прямим наслідком ліберальної політики Уряду та Президента, коли цікавлять інтереси лише великого бізнесу”, – вважає експерт.

  “Саме через це ніхто не міг знати, що після Нового року в Україні не стане власної цибулі або капусти, яку ми терміново почали завозити з багатьох країн Азії та Європи. Тому борщовий набір зараз в нашій країні коштує дорожче ніж у Польщі”, – пише Дорошенко.

  “Капуста зросла в ціні за перший квартал майже удвічі, на 94,4%, із 8,9 грн до 17,3 грн за кілограм. Картопля за перші три місяці подорожчала на 27,5%, із 8 грн до 10,2 грн за кілограм”, – навів приклад експерт.

  “За цей час мінімальна зарплата не змінилась, підвищившись із 1 січня 2019 року до 4173 грн. Середня заробітна плата зменшилася на 12%, становивши в грудні минулого року 10573 грн за даними статистики, а в лютому цього року 9429 грн. Середній розмір пенсії за віком із початку року збільшився на 11,1%”, – пише Дорошенко.

  “Як бачимо борщ став менш доступним для усіх українців. Єдине що трошки спасає, так це те, що кілограм свинини знизився в ціні за перші три місяці 2019 року на 3,3%, із 115,4 грн до 111,6 грн.”, – додав наостанок фахівець.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: