НОВИНИ

Капуста стала в два рази дорожчою

26.04.2019 10:56
 • В останній тиждень квітня на ринку білоголової капусти в Україні був зафіксований найбільший за весь сезон стрибок цін. За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», всього за кілька днів напередодні Великодня, капуста на гуртових ринках стала в 2 рази дорожчою. Ціни випередили всі найсміліші прогнози, в останній тиждень квітня капуста на гуртових майданчиках країни коштує 35-40 грн/кг (1,18-1,34 EUR/кг).

  «В цьому сезоні ми маємо безпрецедентно високі ціни на капусту. Це пов’язано із зменшенням врожаю не тільки в Україні, а й у сусідніх країнах, звідки ми в попередні сезони імпортували капусту. Наприклад, сьогодні в Польщі капуста коштує ще дорожче, ніж в Україні, а ця країна завжди була одним із головних постачальників капусти на український ринок в дефіцитні сезони», – розповідає Тетяна Гетьман – керівник проекту «Інфо-Шувар» .

  Продавці впевнені, що найближчими днями ціни на капусту не будуть знижувися, дехто прогнозує їх подальше зростання, адже завозити продукцію дійсно нема звідки. За даними «Інфо-Шувар», на одному з найбільших гуртових ринків Польщі – «Броніше» капуста сьогодні коштує 0,82-1,17 EUR/кг і від середини квітня ціни в цій країні теж зростають.

  «В попередні роки, із явною нестачею пропозиції капусти в Україні, ціни на «стару» капусту залишалися доволі високими ще як мінімум, протягом першої половини травня, а вже у червні ринок повністю займала продукція нового врожаю. При цьому, перепад цін з травня по червень в такі сезони був досить різким», – додає пані Гетьман.

  Нагадаємо, рік тому білоголова капуста коштувала мінімум в 6,5 разів дешевше. Попередній ціновий рекорд на ринку білоголової капусти в Україні був зафіксований в квітні 2011 року, тоді капуста коштувала 11-15 грн/кг (0,4-0,5 EUR/кг).

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: