НОВИНИ

Коров’яча капуста – універсальна кормова культура для українських ланів

23.04.2019 11:11
 • Кормова капуста одна з найбільш цінних кормових культур, а Україна – благодатна земля для її вирощування. Крім традиційних, всім відомих культур, не так давно з’явилися нові унікальні сорти. Детальніше – в публікації Аgronews.

  Кормова капуста – універсальний продукт для корів. Худобу можна пасти прямо в полі, або ж збирати урожай капусти для подальшої роздачі тваринам. Капусту силосують або зберігають у вигляді зеленої маси. Навіть складають біля корівників штабелями, присипаючи взимку снігом.

  За поживною цінністю така капуста перевершує всі кормові коренеплоди. В 100 кг зеленої маси міститься 16 к. Од .; 1,8 кг перетравного протеїну і 8 г каротину; є також вітаміни А, В, С та ін. На 1 к. од. доводиться 110-115 г перетравного протеїну.

  Кормова капуста походить зі Східного Середземномор’я. Вона широко поширена в європейських країнах, а також в Америці, Азії, Африці, Австралії та Новій Зеландії.

  Ця капуста дуже холодостійка. Насіння проростає при температурі 3-5°С, молоді рослини витримують заморозки до 3-6°С, може вегетувати при температурі 3-5°С. Кращий приріст зеленої маси відбувається при 17-20°С.

  Дорослі рослини кормової капусти не гинуть навіть при морозах 10-15°С.

  Це дозволяє господарствам продовжити годування тварин зеленим вітамінним кормом на 1,5-2 місяці.

  Непогано переносить кормова капуста і літню спеку, але ріст її затримується. З настанням прохолодної погоди вона знову посилено зростає, даючи приріст зеленої маси до 15-20 ц/га і більше на добу.

  Однак вельми вимоглива кормова капуста до родючості ґрунту. Вона вважає за краще середні за механічним складом і багаті органічною речовиною ґрунту з нейтральною або слабокислою реакцією ґрунтового розчину. Добре росте на заплавних ділянках, осушених і окультурених торфовищах.

  Капуста вологолюбна, але не переносить надмірного зволоження. При нестачі вологи вона значно затримується в рості, але за рахунок добре розвиненої кореневої системи може переносити короткочасну посуху.

  Період інтенсивного росту у неї припадає на осінь і збігається з дощовою погодою, тому вона зазвичай забезпечує хорошу продуктивність. У теплі і досить вологі роки кормова капуста дає дуже високі врожаї.

  У дуже спекотні і сухі роки формування надземної фітомаси затримується і урожай буває низьким.

  При доброму зволоженні і родючості ґрунту кормова капуста може давати врожай до 500-800 ц/га зеленої маси з вмістом 12-14% сухих речовин.

  Зараз тваринники Великобританії тестують новий сорт кормової капусти Бомбардир.

  Цей різновид має принципову відмінність – більш м’який і більш-менш прийнятний стеблеплод, що забезпечує поліпшену засвоюваність в порівнянні з деякими іншими традиційними сортами, а також може іменуватися енергетично цінним кормом.

  Селекціонери потрудилися, щоб створити бомбардир для більш раціонального використання всієї рослини, в той час, коли звичайні різновиди кормової капусти з досить коротким і жорстким стеблом не вітається тваринниками як ідеального корми.

  У тестових випробуваннях Бомбардир показав добре засвоєння худобою як листя, так і стебла, а відносний вихід сухої речовини виявився на 18% вищим від звичайного контрольного сорту.

  Бомбардир дає від 70 до 80 тонн свіжого врожаю з гектара і від 9 до 11 тонн сухої речовини на гектар. Цей сорт стійкий до кореневих гнилей, але потребує обробки від земляних блішок.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: