ГОЛОВНЕ

Росія посварилася з Казахстаном через український цукор

23.04.2019 07:41
 • Росія запідозрила Казахстан в порушенні законодавства Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Москва попросила позбавити окремі казахстанські підприємства можливості безмитно імпортувати цукор з України та з країн Європи у вільні економічні зони за спецконтрактам, а потім так само без мит вивозити його в інші країни ЄАЕС вже у складі кондитерських виробів і соків, пише vlasti.net.

  В рамках ЄАЕС діють імпортні мита на цукор. Однак Казахстан має національні пільги на безмитне ввезення продукту з країн, що не входять в союз. І хоча за правилами ЄАЕС республіка повинна платити мито, якщо реекспортує цей цукор в інші країни Євразійського економічного союзу, поправки в законодавство від 2017 року дозволили обійти цю умову.

  Згідно з ним, якщо підприємство реалізує спеціальний інвестиційний контракт, то воно може не платити мита при ввезенні в інші країни ЄАЕС готової продукції — наприклад, кондитерських виробів і соків. Всього в республіці таких підприємств одинадцять. Після того як ця пільга була введена, Казахстан збільшив експорт цукровмісних продуктів в Росію на 40 відсотків. При цьому, за даними російського Мінекономрозвитку, виробництво цукру в країнах ЄАЕС і так перевищує його споживання протягом вже трьох років. Зокрема, в 2018 році цукру було вироблено майже 7 мільйонів тонн, в той час як рівень споживання склав 6,8 мільйона тонн.

  Питання про преференції Казахстану вже розглядали на засіданні ради Євразійської економічної комісії в кінці березня, проте тоді домовитися не вдалося. Питання знову буде порушено вже прем’єр-міністрами під час засідання Євразійського міжурядової ради 30 квітня.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: