НОВИНИ

 В Україні зростає розселення білокрилки

22.04.2019 17:18
 • В Україні розширюється ареал поширення білокрилки. Минулого року шкідник заселив 30-50% посівів капусти з кінця травня, тобто раніше порівняно з попередніми роками, пише Аgrotimes.

  Білокрилку як зимуючого у відкритому ґрунті шкідника обліковують четвертий рік поспіль.

  Крім Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей, шкідника виявляли в кількох районах Вінницької та осередково в Чернівецькій області (на пекінській капусті).

  Масовий літ спостерігали з третьої декади травня до кінця червня. Розтягнутий, слабкий літ продовжувався до середини вересня.

  На ранній та середній капусті було пошкоджено 7-15%, максимально 45-50% рослин із чисельністю 16-68 імаго та личинок на головку.

  На пізній капусті впродовж липня-вересня шкідливість білокрилок становила 10-62%, осередково 70-100% головок у Вінницькій та Рівненській областях за чисельності 28-100 екземплярів на рослину.

  У 2018 році щільність шкідника була меншою, ніж у попередні роки, але площі поширення зросли.

  Дорослі метелики адаптувалися до кліматичних умов Полісся й Лісостепу, добре перезимовують у затишних місцях, навіть у щілинах ґрунту.

  За теплої погоди впродовж вегетації рослин у 2019 році розвиток і шкідливість білокрилки можуть мати масовий характер, вірогідне подальше розселення.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: