НОВИНИ

Володимир Горжеєв: На сьогодні головним джерелом сказу в Україні є дикі тварини

17.07.2012 17:35
 • На сьогодні головним джерелом сказу є не міські, а дикі тварини, проти захворювання яких наразі ведеться робота по вакцинації.

  Про це сьогодні, 17 липня, під час веб-конференції заявив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, головний державний інспектор ветеринарної медицини України Володимир Горжеєв.

  «У минулому році в Україні було зареєстровано 6 випадків захворювання людей на сказ – у Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Тернопільській областях та в м. Києві. У 2010 році – лише 3 випадки. Але якщо раніше сказ поширювали собаки, так званий «сказ міського типу», то тепер поширенню захворювання сприяють 28 видів диких тварин, серед яких вовки, лисиці, єноти і навіть кажани», – повідомив Володимир Горжеєв.

  За словами голови Держветфітослужби, проблема сказу не є виключно українською. На сьогодні сказ зареєстровано у 113 країнах світу, і щорічно через цю хворобу гинуть 55 тисяч людей.

  «Близько 20 років тому проблема сказу була вкрай актуальна у Західній Європі, однак завдяки кампанії з вакцинації диких тварин поширення вірусу вдалося призупинити. Україна перейняла цей досвід, і наразі спеціальні служби розкидають вакцину над лісами з літаків і вертольотів. Зараз вакцину для диких тварин розкидають в основному на сході України, і там вже є помітні результати. Так, в Луганській області кількість випадків зменшилася зі 103 випадків до 1, у Волинській – із 120 до 6, в Полтавській з 57 до 4, в Харківській з 54 до 7, в Сумській з 59 до 16. Тобто ми бачимо реальну ефективність такої імунізації», – повідомив очільник Держветфітослужби.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: