НОВИНИ

На Херсонщині молочна ферма продає сонячну електроенергію

26.03.2019 10:26
 • Будівництво сонячної електростанції потужністю 2 МВт потребує 2 млн євро. Фіксований «зелений тариф» від держави на рівні 163 євроценти до 31 грудня 2029 року включно, дозволяє окупити інвестиції в подібну установку. Про це розповів директор Торгового дому «Долинське» (Херсонська область) Володимир Хвостов, пише agroday.com.ua.

  Його господарство, одне з провідних у галузі молочного тваринництва (зараз утримує понад 1,3 тисяч голів ВРХ), почало будувати сонячну електростанцію у 2017 році, а з минулого року вже продає електроенергію.

  За словами Володимира Хвостова, вже вироблено 2,3 млн кВт. «Розраховуємо через п’ять років і сім місяців вийти до повної окупності і навіть до прибутковості проекту», – зазначив він.

  Для встановлення сонячних панелей господарству не потрібно було додатково виділяти землю чи змінювати її цільове призначення.

  «У нас був майданчик, який ідеально підходив під сонячні панелі, – розповів директор ТД «Долинське». – При цьому тариф із панелей не наземних, а надахових споруд суттєво вищий».

  На його думку, це може бути джерелом додаткового заробітку для господарства, проте не є повною заміною електроенергії з мереж. «Це абсолютно новий бізнес, який не пов’язаний із молочнотоварною фермою, але може створюватися на її базі», – зауважив Володимир Хвостов.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: