НОВИНИ

Ціна на мед рости не буде 

01.01.2019 12:19
 • Представники компаній-експортерів восени повідомляли пасічників, що протягом найближчих двох років ціна на мед залишатимуться відносно низькими. А вже наприкінці листопада — початку грудня закупівельна ціна на цю продукцію почала знижуватися — із 40 грн/кг до 35-38 грн/кг, пише журнал «Бізнес».

  Експерти пояснюють падіння ціни тим, що пасічники почали «притримувати» мед і продавати його невеликими партіями. А самим експортерам мед вже непотрібний, бо «нових контрактів немає».

  «Експортери давно готували пасічників до низької ціни на мед. По-перше, на ринок тиснутимуть великі перехідні залишки меду в Україні, що, за попередніми оцінками, складатимуть 30-50 тис.т! По-друге, експортери зізнаються, що деякі контракти таки були зірвані, що даватиметься взнаки у подальшій співпраці з імпортерами», — ідеться в повідомленні.

  Чимало переробників були вимушені тимчасово закрити виробництво, а пасічники продовжують «сидіти на бідонах із медом», мріючи про закупівельну ціну у $2/1 кг.

  Керівник медового напрямку компанії «Асканії-Пак» Віктор Іванченко зауважує, що 60% меду його компанія закуповує у пасічників-аматорів, які тримають до 50 бджолосімей і здають до 2 т меду. Натомість професійні та напівпрофесійні пасіки, що налічують від 100 бджолосімей, здають лише 13% загального обсягу. Наслідком домінування такого «аматорства» у бджільництві і є нераціональна поведінка. Аматори зазвичай мають основну роботу і можуть дозволити собі тримати мед.

  Найвразливішими до поточної ситуації є середні пасіки, що утримують 50-100 бджолосімей і здають до 5 т меду. Їхня частка у загальному медовому валі становить 27%.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: