НОВИНИ

Власника UkrLandFarming “за гроші платників податків” захищають від “повернення боргів”

30.12.2018 17:02
 • Краматорський міський суд Донецької області завдяки “пильності” співробітників Служби безпеки України взяв під арешт вкладницю збанкрутілого VAB-банку, який належав власнику агрохолдингу UkrLandFarming Олегу Бахматюку. Про це заявив депутат Верховної Ради України Ігор Луценко, додавши, що таким чином правоохоронці “за гроші платників податків охороняють спокій власника банку-банкрута”.

  “Не стомлююсь вітати СБУ з новими професійними досягненнями. На цей раз пишаюся київськими співробітниками служби, котрі на днях знешкодили небезпечну злочиницю – вкладницю неплатоспроможного VAB-банку, котра вимагала від мільярдера Бахматюка повернути їй її ж вклад”, – написав Луценко у Facebook.

  “Аграрний магнат Бахматюк може спати спокійно. 28 тисяч штатних співробітників Служби безпеки на гроші платників податків охороняють спокій власника банку-банкрута”, – додав депутат.

  Він повідомив, що 22 грудня 2018 року прокуратура Донецької області повідомила про підозру вкладниці VAB-банку Ірені Росс у вчинення кримінального правопорушення за статтею “вимагання”.

  За словами Луценко, 23 грудня слідчий суддя Краматорського міського суду Анна Бакуменко прийняла рішення про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на 30 діб в арештному домі Бахмутської установи виконання покарань №6 в Донецькій області.

  За інформацією депутата, наразі підозрювана знаходиться під вартою, і “вже не буде турбувати мільярдера Бахматюка своїми дрібними вимогами”.

  “З матеріалів справи випливає, що та вимагала назад свій депозит. І якби не пильність СБУ, ніхто б не вгледів у цьому складу злочину і необхідності негайного поміщення Ірени Росс у слідчий ізолятор”, – заявив депутат.

  Луценко вважає, що подібні справи підривають довіру громадян до банківської системи і послаблюють стабільність фінансово-банкової системи.

  Нагадаємо, що Бахматюк володів VAB-банком до його банкрутства. Український підприємець придбав “VAB-банк” в 2011 році. Однак, 20 листопада 2014 року правління НБУ прийняло постанову про віднесення ПАТ “ВіЕйБі Банк” до категорії неплатоспроможних, а 19 березня 2015 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку.

  Суд зобов’язав виконавчу службу заарештувати все майно Бахматюка, а потім проти власника збанкрутілого банку відкрили кримінальне провадження.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: