НОВИНИ

Тваринники України просять Гройсмана розібратись з контрабандною свинини

29.12.2018 13:04
 • Асоціація тваринників України звернулася з офіційним листом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом вплинути на ситуацію із контрабандним імпортом продукції свинарства в Україну. Про це повідомляє прес-служба Асоціації, пише УНН.

  Сьогодні Україна потерпає від проблеми нелегального імпорту свинини, який здійснюється через кордон із країнами ЄС. У зверненні зазначається, що ціни на контрабандну свинину з-за кордону нижчі, ніж на легальну внутрішню продукцію. Тому – кількість “сірих” закупівель системно зростає, від чого страждає український виробник.

  “Інша загроза – це те, що низка країн ЄС мають проблему африканської чуми свиней, і контрабандна свинина може містити вірус цієї хвороби, який заноситься до України і призводить до збільшення кількості спалахів АЧС вже на території нашої держави”, – кажуть тваринники.

  “У рамках цього звертаємося до Вас із проханням сприяти посиленню прикордонного та митного контролю на предмет контрабанди свинини, ініціювати проведення спільних спеціальних прикордонних операцій з сусідніми країнами з метою виявлення нелегальної свинини, провести перевірки правоохоронними органами на українських пунктах пропуску через державний контроль та роботу митниць, а також забезпечити належне знищення, вилученої на законних підставах, контрабандної свинини”, – йдеться у тексті листа за підписом голови АТУ Ірини Паламар.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: