НОВИНИ

Ціна бананів в Європі оновила десятирічний максимум

29.12.2018 09:42
 • Дефіцит бананів на європейському ринку і скоротилося виробництво в Північній і Південній Америці привели до зростання цін на банани. Як повідомляє FruitNews з посиланням Freshfruitportal, дефіцит бананів на європейському ринку і скоротилося виробництво в Північній і Південній Америці привели до зростання цін на фрукти.

  За оцінками експертів, ціни на банани оновили десятирічний максимум. Постачальники з Нідерландів уточнили, що недолік буде відчуватися протягом декількох тижнів січня.

  «Основна причина скорочення виробництва – холодна погода в Гондурасі, Гватемалі, Еквадорі та Мексиці, а також повені в Коста-Ріці», – прокоментував генеральний директор Anaco & Greeve Роберт Грів.

  Він додав, що виробництво Еквадору менш схильне до несприятливих погодних умов, однак обсяги врожаю країни набагато менше, ніж минулорічні. Зелені банани поставляються переважно на російський ринок. Складнощі відчувають також великі компанії, наприклад, Chiquita і Del Monte. Через надмірні опади дороги були розмиті, і логістика ускладнилася.

  «Все це призвело до величезних затримок і дефіциту поставок з Південної Америки на даний момент», – сказав Роберт Грів.

  На даний момент поставки вийшли з портів латиноамериканських країн і прибудуть до Європи через три тижні. До прибуття експорту дефіцит бананів буде відчуватися гостріше. У той же час на асортимент європейських мереж супермаркетів це не вплине завдяки сезонним контрактами.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: