НОВИНИ

На Донечччині агрофірма змінила підхід до доїння і отримала молоко екстраґатунку

27.12.2018 08:12
 • У ТОВ «Агрофірма «Світанок», що в с. Новоселидівка Мар’їнського району Донецької обл., докорінно змінили підхід до доїння і менш, ніж за рік почали доїти молоко екстраґатунку. У 2017 році у «Світанку» встановили нове доїльне обладнання — два молокопроводи, фільтри грубої і тонкої очистки та автомати промивки молочної лінії. Для миття доїльного обладнання почали застосовувати спеціальні миючі засоби, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

  За словами головного зоотехніка агрофірми Ольги Коровки, найскладніше було перевчити доярок доїти корів за новим протоколом:

  «Провели дуже велику роботу, особливо з доярками. Мати справу з людським фактором важко, але ми це зробили. Навчили доярок обробляти вим’я до та після доїння — 2% розчином перекису водню та йоду відповідно. Тепер ми не миємо коровам вим’я водою. Використовуємо індивідуальні рушники».

  Доїння дворазове — з 5:30 до 8:30 та з 16:30 до 19:30. Корів у семи основних групах доять 7 доярок, 2 підміняють і одна працює в родильному відділенні. В кожній групі по 45 голів.

  Середній річний надій становить 8 тис. кг молока на корову. Виробляють молоко з умістом жиру 3,9%, білка — 3,3−3,4%. Бакзабруднення — менше 100 тис./мл, кількість соматичних клітин — до 200 тис./мл.

  «Коли інші розповідали, що можна отримувати молоко екстраґатунку, не вірилось, але спробували — і вийшло. Як кажуть очам страшно, а руки роблять», — відзначила головний зоотехнік.

  На молочній фермі тримають 850 голів ВРХ, з них 340 корів. Порода — червона молочна і українська чорно-ряба молочна.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: