НОВИНИ

Польща зібрала менше овочів, ніж очікувалося

26.12.2018 17:40
 • У 2018 році валовий збір овочів в Польщі склав 4,1 млн тонн, а не 4,2 млн тонн, як очікувалося раніше. Головне управління статистики Польщі (GUS) опублікувало фінальні дані виробництва овочів в країні, згідно з якими польські фермери зібрали навіть менше овочів, ніж прогнозувалося у вересні. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).
  Зокрема, в 2018 році валовий збір овочів в Польщі склав 4,1 млн тонн, а не 4,2 млн тонн, як очікувалося раніше. Таким чином, виробництво овочів в країні в поточному сезоні знизилося на 10%.
  Найбільш істотне скорочення врожаю спостерігається в сегменті цибулі – відразу на 15% по відношенню до результату 2017 року. Згідно з остаточними підрахунками, польські фермери зібрали навіть на 10 тис.тонн менше цієї продукції, ніж прогнозувалося восени, а саме – 565 тис.тонн.
  Виробництво моркви і буряка знизилося на 12% і 11% відповідно і склало 730 тис.тонн і 300 тис.тонн. Відзначимо, що урожай буряка в результаті став таким, як і очікувалося, а ось валовий збір моркви на 10 тис.тонн поступається тим озвученим в жовтні прогнозами.
  Тим часом, виробництво білокачанної капусти знизилося відразу на 50 тис.тонн по відношенню до попередніх прогнозів та досягло лише 900 тис.тонн. Таким чином, урожай цієї культури поступається торішнім показникам на 10%. Валовий збір цвітної капусти скоротився на 8% – до 220 тис.тонн, що, тим не менш, відповідає попереднім очікуванням.
  Невелике зниження виробництва спостерігається в сегменті огірків і томатів відкритого грунту – на 2% і 1% відповідно. Як зазначено в остаточних звітах Управління, урожай огірків зафіксовано на рівні 245 тис.тонн, а томатів – 253 тис.тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: