НОВИНИ

Перед Новорічними святами Україна розпочала імпортувати буряк з Польщі

26.12.2018 13:58
 • Напередодні новорічних свят Україна таки розпочала імпортувати столовий буряк з Польщі. Сьогодні на гуртових ринках країни польський буряк коштує 10,5-11 грн/кг (0,34-0,35 EUR/кг). Про це повідомляє Іnfo.shuvar.

  За такою ж самою ціною на ринках пропонується якісний український буряк, втім, його пропозиція обмежена і, за словами гуртових компаній, імпортний буряк все одно переважає по параметрах якості українську продукцію. На гуртових ринках сьогодні можна знайти буряк і по 9-9,5 грн/кг (0,29-0,3 EUR/кг), але це переважно некондиційна продукція від вітчизняного виробника. Гуртові компанії та роздрібні покупці надають перевагу більш якісній і,відповідно, дорожчій продукції і саме це стимулює імпорт.

  Експерти наголошують на тому, що ранній початок імпорту буряку є однією з головних особливостей цього сезону. Перші обсяги почали завозитись з Білорусі ще на початку листопада і це було досить нетиповим явищем, адже в цей період в українських господарствах тривало збирання власного врожаю. Передумови для імпорту з Польщі з’явились ще на початку грудня, коли була зафіксована майже двократна різниця в ціні між польським та українським буряком.

  «Станом на кінець календарного року і кінець першого півріччя овочевого сезону, ціни на буряк в Україні вже формуються по імпорту, хоча в попередні т.з. «дефіцитні» роки ми починали масово імпортувати буряк тільки в кінці зими. На мою думку, зменшення пропозиції української продукції і, відповідно, потреба в імпорті вже у грудні пов’язана не тільки із зменшенням власного виробництва. В попередні два маркетингові роки ціни на буряк починали зростати тільки в січні, тоді багато хто з виробників були засмучені тим, що не «дотримали» буряк до весни.»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: