НОВИНИ

Заради бджіл німці відмовляються від пестицидів

24.12.2018 09:17
 • Останнім часом в німецьких поселеннях все частіше стали відмовлятися від застосування пестицидів: за рік кількість безпестицидних поселень збільшилася в 5 разів. Понад 460 міст і муніципалітетів Німеччини добровільно пішли від обробки рослин хім. препаратами для того, щоб зберегти популяцію бджіл, пише topagrar.com.

  Федеральна асоціація охорони навколишнього середовища та охорони природи Німеччини (BUND) з 1 грудня 2017 року веде постійний моніторинг поселень, які вирішили стати частиною стратегії збереження бджолиної популяції. Роком раніше до ініціативи приєдналися 90 міст, в цьому році на карті кількість безпестицидних муніципалітетів збільшилася в п’ять разів.

  BUND пропонує екологічно чисту альтернативу використанню гербіцидів, інсектицидів і фунгіцидів, а також впроваджуються сприятлива для корисних комах-запилювачів практика вирощування квітів і трав. Керівники проекту запевняють, що в договорах оренди сільськогосподарських земель муніципалітети стали частіше вказувати положення, які обмежують, або зовсім забороняють використання пестицидів.

  «Багато місцевих політиків хочуть щось зробити для захисту комах. Вони відчувають серйозну відповідальність по відношенню до людей і навколишньому середовищу, тому і забороняють використання пестицидів на своїй землі», – заявила експерт по пестицидах BUND і директор проекту «Муніципалітет, вільний від пестицидів» Корінна Хёльцель.

  У сільському господарстві, муніципалітетах і аматорських садових господарствах існують екологічно чисті альтернативи гербіцидів, інсектицидів або фунгіцидів. Термічні або механічні процеси, використання рослин, стійких до захворювань, механічне видалення шкідників або добре відома прополка, забезпечують, відповідно до концепції BUND, багатий урожай без шкоди для корисних комах.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: