НОВИНИ

Завершилась передача державних сільгоспземель у комунальну власність ОТГ

23.12.2018 07:00
 • Учора, 22 грудня завершився процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які були утворені до 2018 року. Передача розпочалася у лютому цього року і  здійснювалася одночасно на всій території України. Про це повідомили у Мінагрополітики.

  Зокрема, сьогодні під час урочистого заходу в Мінагрополітики за участю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в. о. міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка документи про передачу земель загальною площею понад 43 тис. га підписали керівники 11 ОТГ з Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей. Загалом цього дня у комунальну власність 165 ОТГ передано понад 0,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

  «Володіння землею – це фундаментальне право, яке дає право раціонально її використовувати та наповнювати бюджети. Я хочу підкреслити, що ця робота буде продовжена в наступному році і уряд передаватиме землю новоствореним об’єднаним територіальним громадам», – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

  Передачі земель у комунальну власність ОТГ передував їхній детальний аудит. «Держгеокадастр передавав землі не формально, а докладно вивчаючи кожну ділянку. Всі землі мають кадастрові номери, внесені в Державний земельний кадастр і можуть бути використані на розсуд ОТГ, зокрема із використанням всіх доступних електронних сервісів у земельній сфері, – підкреслив Максим Мартинюк. – Другий етап децентралізації передбачає впровадження і контрольних функцій стосовно розпорядження цими землями, щоб запобігти будь-яким ризикам неефективного розпорядження ними та/або використання не на користь громаді».

  Всього у поточному році у власність 650 ОТГ було передано понад 1,5 млн га сільгоспземель.

  Передача державних сільгоспземель у комунальну власність ОТГ продовжиться у 2019 році для тих 185 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році. Всі процедури з оформлення ділянок перед передачею ОТГ здійснюватимуться за рахунок бюджету.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: