НОВИНИ

Українці відмовляються від мандаринів з Туреччини і Грузії на користь європейських

22.12.2018 07:43
 • Ціни на мандарини, які у українців є фаворитами серед фруктів в період новорічних свят, протягом останнього тижня знизилися, практично зрівнявшись з показниками минулого року. Про це повідомляють фахівці «Інфо-Шувар».
  Так, згідно з цим моніторингу, протягом останнього тижня мандарини в Україні подешевшали трохи більше ніж на 10% і пропонуються в межах ціни 27-38 грн / кг (0,85-1,2 € / кг). Це лише на 3% дорожче, ніж в той же період 2017 року.

  Відзначається, що в минулому році спостерігалася аналогічна тенденція до зниження ціни на мандарини в передсвятковий період, проте, вже з 19 грудня ціна знову почала зростати.

  Головні поставки мандаринів сьогодні відбуваються з Туреччини, Іспанії, Італії та Греції. Імпортери відзначають, що попит саме на європейські фрукти напередодні Новорічних свят щорічно зростає, незважаючи на те, що вони трохи дорожче турецьких і грузинських цитрусових.

  «Європейські мандарини солодші, тому, українці щорічно надають їм більшу перевагу. Це, звичайно, виклик для імпортерів, солодкі фрукти, як правило, мають більш короткий термін реалізації. Але споживач готовий платити справедливу ціну за насичені смаки і ми повинні підлаштовуватися під ці вимоги », – розповідає один з операторів найбільшого в Західному регіоні фруктового терміналу, розташованого на оптовому ринку« Шувар »у Львові.

  Дані офіційної статистики також підтверджують цю інформацію: на тлі загального збільшення імпорту цитрусових за останні 5 років відбулося зниження поставок мандарина з Туреччини на 18%, хоча, ця країна залишається головним постачальником мандаринів в Україну в передноворічний період. Поставки мандаринів з Грузії, які, як правило, пропонуються в найдешевшому ціновому сегменті, за п’ять років скоротилися майже в 1,5 рази. Зате поставки мандаринів з Італії виросли в 1,5 рази і в 2 рази збільшився обсяг імпорту з Греції.

  Загалом, за рік Україна імпортує близько 135-145 тис. т мандаринів, близько 60% цього обсягу до сих пір доводиться на Туреччину.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: