НОВИНИ

Скорочення експорту знижує ціни на молоко в Україні

21.12.2018 17:56
 • Зима в розпалі, але сільгосппідприємства практично не скорочують виробництво молока. При цьому виробництво молока в господарствах населення істотно знижується. Такі висновки можна робити за даними статистики, повідомляє «Інфагро». 

  «Загалом, незважаючи на зиму, молока вистачає всім. Але, ймовірно, це тільки тому, що за кордоном існує надлишок сировини і попит на українську продукцію низький. Дуже коротко поточну ситуацію в галузі можна оцінити так: на внутрішньому ринку молокопродуктів ситуація стабільна, експорт «в штопор», сільгосппідприємства як і раніше відчувають себе впевнено », – відзначають експерти.

  До середини грудня ринок сировини в Україні остаточно стабілізувався. На початку місяця були точкові перегляди цін, однак стосувалися вони переважно нижній частині цінового діапазону сільгосппідприємств. Ціни по домогосподарствах практично не змінювалися, додають фахівці.

  «Мало того, на ринку спостерігається тенденція до зниження цін: тисне пропозицію вільних обсягів сировини із вторинного ринку. Цілком ймовірно, що цьому сприяли як нові обмеження зовнішніх продажів сирного продукту, так і цінова ниспадающая динаміка по даному товару (експортна діяльність просто стала нецікавою) », – пояснюють в« Інфагро ».

  Виробництво молока в Україні за 11 місяців нижче показників минулого року на 1,9% за рахунок негативної динаміки в домогосподарствах (-2,4%). В абсолютних цифрах обсяг виробництва молока за звітний період становить $ 9,46 млн. Частка населення 73%, ферм 27%.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: