ІНТЕРВ'Ю

В Україні аграріїв привчають до використання сучасних технологій для ефективного землеробства

21.12.2018 17:25
 • У провідних сільськогосподарських країнах світу ставка у розвитку землеробства вже давно робиться на впровадження сучасних технологій. Україна, нажаль, поки що відстає у цьому питанні від конкурентів.

  Не секрет, що середня врожайність сільськогосподарських культур в Україні хоч останніми роками і зростає, однак, на сьогодні, все ще залишається нижчою ніж, наприклад, у Європі. Це при тому, що наша країна має найбільші запаси чорноземів у світі.

  Нещодавно на український ринок вийшла нова компанія, яка ставить собі за ціль змінити ситуацію шляхом розвитку та впровадження в Україні ефективних технологій у сільському господарстві.

  Підприємство DeKaart готує своїм клієнтам комплексні рішення щодо підвищення ефективності землеробства на основі попереднього обстеження ґрунтів. Дослідження проводяться на сучасному обладнанні, а експертиза проб здійснюється в лабораторії США.

  Про просування компанією DeKaart сучасних технологій у землеробстві в України в інтерв`ю Agronews розповів директор компанії Андрій Ющенко.

  Ваша компанія щойно вийшла на ринок, як з`явилась така ідея?

  Так, компанія DeKaart вийшла на ринок нещодавно. Ми заявили про себе та почали активно розвиватись пів року тому, фактично з початку нового аграрного сезону-2018.

  Ми вибрали цей час виходу на ринок невипадково. Фахівці компанії мають багатий попередній досвід спілкування та співпраці з багатьма господарствами України.

  Разом з ними ми зрозуміли, що в країні відсутні профільні компанії, які могли б не просто надавати послуги в системі сучасного землеробства, але і виконувати функцію провідника.

  Освітня складова в системі наших послуг якраз і є ключовою перевагою.

  Отже, в цьому році сформувалась команда та почалась активна робота.

  Ви позиціонуєте себе як компанію, яка покликана підвищувати ефективність сільського господарства за рахунок впровадження ефективних технологій?

  Наша компанія не ставить собі за «покликання» саме підвищення ефективності сільського господарства. Ми вважаємо це формулювання більш популістським твердженням, ніж реальною відповіддю запитам сьогодення сучасного фермера.

  Всі технології, які ми використовуємо в роботі, вже так чи інакше були задіяні раніше вітчизняними господарствами та за кордоном.

  Поспостерігавши, ми зрозуміли, що зарубіжні колеги мають такі самі виклики та цілі, як і кожна українська компанія, що працює у цьому напрямку. Не більше і не менше.

  Закордонний фермер, навіть у США та Голландії – країнах, що зазвичай розглядаються як передовий осередок надання подібних послуг, насправді зробили не дуже великий крок попереду нашої країни, але зробили.

  Це пов’язано зі стрімким розвитком технологічної сфери у останні 5 років. Наприклад, деякі новинки, що з’являються на світовому ринку сільського господарства, спочатку потрапляють до українських фермерів або на простори СНД.

  А ось єдине, чого не вистачає як нашим аграріям, так і їхнім колегам закордоном – освітнє зерно. Ми можемо купити вкрай дорогий обприскувач за сотні тисяч доларів або сівалку прямого посіву з можливістю диференційованого внесення, але використовувати їх ресурс будемо всього на 20% від існуючого потенціалу.

  Чому так трапляється?

  Через брак знань та досвіду роботи з подібними агрегатами. Купуючи найкраще, ми очікуємо, що дороге обладнання забезпечить нам якісні результати. Проте реалії сьогодення в Україні та проблеми з кваліфікованими кадрами говорять якраз про протилежне.

  Ми позиціонуємо себе як компанію, що в першу чергу виконує просвітницьку функцію. Усі наші рішення вкрай виважені. Ми намагаємося уважно вислухати замовника та зрозуміти, в чому полягає головна проблема його господарства, якими ресурсами воно володіє.

  З власного досвіду можу сказати, що найчастіше проблема якраз і полягає у незнанні ноу-хау. Людей необхідно ознайомлювати з новими технологіями та способами їх впровадження у життя.

  Тому наша команда складається не тільки з агрономів, агрохіміків та досвідчених ґрунтознавців, а і зі спеціалістів інших напрямків. Так, штат компанії нещодавно поповнили два фахівця з систем точного землеробства технічного спрямування.

  У господарстві, яке планує перехід до точного землеробства, вони можуть швидко визначити основні проблеми. Вони діагностують нюанси, через які господарство не може запустити точне землеробство, усувають ці елементи і проводять головне – навчання.

  До речі, навчання від наших фахівців при замовленні у DeKaart послуг ми проводимо безкоштовно.

  Усю методологію наша команда доповнює успішними та новітніми розробками. Ми вже протестували майже всі пропозиції ринку щодо програмного забезпечення для сільського господарства. І швидко орієнтуємо клієнта – в якій ситуації і що дасть найкращий результат.

  Наш продукт – це індивідуальні рекомендації та карти, а також завдання для таких процесів точного землеробства як обробіток поля, внесення добрив та посіву.

  Наші рішення носять виключно консультативний характер. Ми – незалежна компанія без пропагування добрив, насіння чи засобів захисту рослин або обладнання для точного землеробства.

  Замовники цінують саме цю нашу особливість, віддаючи нам перевагу перед конкурентами, які наперебій пропонують готові технічні рішення чи продукцію.

  Розкажіть, які саме послуги ви надаєте клієнтам? Наскільки новими вони є для українського ринку, чи є у вас конкуренти в цьому сегменті?

  Серед наших основних послуг: обміри полів, відбір зразків (по зонам та за сіткою), формування карт диференційованого внесення, запуск техніки для диференційованої роботи у полі, визначення необхідності придбання і розрахунок окупності техніки для диференційованого внесення, регулярні огляди полів, агрономічний супровід, розробляння технологічних карт структури посіві тощо.

  На сьогоднішній день у цьому сегменті майже неприсутня конкуренція. Є декілька гравців, та попит перевищує пропозицію. Та і «конкуренція» у її класичному розумінні відсутня у тій ніші, де працює компанія DeKaart. Адже цей ринок тільки формується. Компанії, що спеціалізуються на точному землеробстві в Україні, з’являються та пропадають досить швидко.

  За прогнозами, така ситуація буде спостерігатися ще приблизно 5-6 років, поки ринок повністю не буде укомплектовано, а кожне господарство знайде «свою» компанію з певною спеціалізацією.

  Наша позиція така – наразі усі компанії, що мають схожі з нами інтереси, ми розглядаємо у якості партнерів. Адже ми робимо одну справу – створюємо ринок послуг. Хотілося б вірити, що сформований ринок у майбутньому дістанеться саме українським компаніям, з вітчизняними фахівцями.

  З яких етапів складаються дослідження ґрунту, що здійснюють ваші спеціалісти?

  Усі наші послуги базуються на агрохімічному дослідженні ґрунту. Це світова практика. Залежно від завдання, яке ставить перед нами замовник, його вимог та технічних можливостей, ми можемо запропонувати господарству декілька варіантів; загальне обстеження, обстеження за сіткою, зональне відстеження, комбіноване відстеження тощо.

  Для кожного виду дослідження існує своя затверджена методика, якої і дотримуються наші ґрунтознавці. На прикладі відбору зразків за сіткою, можна виділити декілька етапів.

  Перший – попереднє вивчення замовлення, коли ми переконуємося, що задля завдання, яке поставив перед нами замовник, найефективнішим вибором буде якраз відбір за сіткою та розміром тієї сітки, що забажав замовник.

  Другий етап – виїзд на поле, де ми проводимо обмір та формуємо точну сітку відбору, точний розмір елементарної ділянки якої встановлює замовник.

  Після цього ми формуємо маршрути, відповідно до яких за допомогою автоматичного пробовідбірника або при ручному відборі проводиться відбір зразків у кожній з елементарних ділянок.

  Після відбору зразок закривається, проба підписується та нумерується. Коли всі проби зроблено в межах поля, зразки передають до агрохімічної лабораторії у США. Згідно з замовленням, лабораторія проводить аналіз ґрунту чи рослини та передає результати назад компанії DeKaart.

  На підставі отриманих даних фахівці компанії формують карти забезпечення живлення у зонах, відповідно до сітки з прив’язкою до GPS-координат. За допомогою інтерполяції формуємо зони неоднорідного розподілу елементів у межах поля і створюємо рекомендації.

  Наші рекомендації входять у будь-яке замовлення, пов’язане з дослідження ґрунту чи рослини. Це наша стандартна практика, якою ми дуже пишаємося.

  Надалі за побажання замовника ми можемо сформувати карти диференційованого внесення добрив, висіву тощо.

  Час виконання повного замовлення складає у середньому 2 тижні. Результати, як правило, надаються впродовж тижня після взяття зразків. Написання рекомендацій також займають приблизно 6-7 днів.

  Результати надаються в електронному вигляді та на паперових носіях.

  Які технології ви використовуєте у своїй роботі?

  Кожна група ґрунтознавців має сучасне спеціальне програмне забезпечення для відбору зразків на локації. Таким програмним забезпеченням користуються передові закордоні компанії, наприклад, у США, Канаді та Європі. Багато насіннєвих світових компаній також використовують для внутрішніх потреб ті самі програми, що і ми.

  Загалом, ми відслідковуємо останні тенденції у своєму секторі та намагаємося використовувати найефективніші з них. Так, за допомогою передового програмного забезпечення ми маємо змогу порівняти результати з агрохімічної лабораторії та максимально і в повному обсязі їх вивчити та використати.

  Також ми використовуємо супутниковий моніторинг, сканування грунтів безконтактними та контактними сканерами.

  Чому аграрії мають користатися вашими послугами?

  Під час обирання компанії для дослідження свого поля, постає питання довіри до представника послуг та його компетенції. Тут доцільно було б перелічити наші сильні сторони: це точність та достовірність отриманих даних, безпрецедентна швидкість отримання результатів. Наша мета – максимально відповідати потребам сучасного фермера, який цінує свій час, особливо під час проведення весняних польових робіт та в міжсезонні перед висіванням озимих культур.

  Наскільки проведенні дослідження можуть впливати на результат врожаю?

  На підставі отриманих даних ми формуємо рекомендації щодо живлення рослини, кількості потрібних до внесення елементів живлення (економія добрив) під конкретний тип ґрунту та під конкретну площу поля і місця його розташування, а також під технології, які використовує господарство для догляду за своїми полями. Але останнє слово завжди залишається за агрономами та власником сільськогосподарського підприємства-замовника.

  Розкажіть про пакети послуг для своїх клієнтів. З чого вони складаються?

  Ми пропонуємо варіанти підвищення ефективності для різних бюджетів і потреб. Головним є критерій доцільності впровадження тих чи інших технологій в господарстві.

  Це прерогатива в нашій діяльності. Технічні можливості та бачення ситуації – ті речі, в яких останнє слово належить замовнику. Ми лише підбираємо серед всього різноманіття доступних послуг оптимальні рішення.

  Одного цього вже достатньо, щоб господарство відчуло ефекти від кожної витраченої на наші послуги копійки.

  Ми пропонуємо повний перелік – від обміру полів до переобладнання техніки та комплексного запуску сучасного землеробства. Точне землеробство в цьому випадку ми розглядаємо як складовий елемент цієї системи.

  Чи можете озвучити вартість послуг, чи в кожному разі вона визначається індивідуально?

  Загалом вартість послуг становить від 2 доларів США на 1 га. Подібну інформаційно насичену складову та цінність за такої вартості на ринку України не пропонує жодна компанія.

  За які замовлення готова братись компанія? Опишіть вашу цільову аудиторію – це дрібні господарства, чи також і великі агрокомпанії?

  Наразі ми не сегментуємо клієнтів за розміром земельного банку чи сферою зайнятості. Підкреслюю, наша мета – ефективність. А вона не тільки не має меж, їй абсолютно байдуже – ти вирощуєш виноград чи сою. Коли фермер разом з нами навчається бути більш ефективним, то і нам у DeKaart вже байдуже чим він займається. Головне – гарний результат.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: