НОВИНИ

Гризуни повторно заселяють посіви озимих культур

21.12.2018 15:23
 • Активний розвиток, міграція та шкодочинність мишоподібних гризунів через достатнє зволоження ґрунту наразі дещо стримується, втім місцями, відзначається повторне заселення посівів озимих, які до цього уже були оброблені родентицидами. Про це повідомила Держпродспоживслужба.

  У посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становить 27-89%, за середньої чисельності 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектарі.

  Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відмічається на 100% площ, де гризуни мешкають за чисельності 2-4 жилих колоній на гектар.

  В Херсонській області та інших південних регіонах, де негативний вплив погодних умов позначається в меншій мірі, мишоподібні гризуни продовжують повторно заселяти посіви озимих культур, які були уже оброблені. Чисельність шкідника становить 30-40 нір на гектар. В розмноженні приймає участь 58% самиць, з 5-8 ембріонами кожна.

  «Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів», — зазначають фахівці.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: