НОВИНИ

Зупинився імпорт добрив до України, президента попросили втрутитись

21.12.2018 12:21
 • Імпорт добрив до України виявився заблокованим через дії митниці направлені на «боротьбу з російською контрабандою». З відповідною заявою виступив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов. Передає кореспондент Agronews.

  Низка українських аграрних асоціацій написали звернення на ім’я президента та керівництва уряду України із закликом втрутитись у ситуацію і розблокувати імпорт добрив.

  «З 7 грудня у нас різко почали блокувати усі добрива, які заїзжджають у країну. Відбулось це несподівано завдяки листу, який розіслав один з керівників Державної фіскальної служби на митницю, після чого вагони і кораблі зупинились і компаніям, які імпортують, почали нараховувати простій, штрафи. Суть листа, що ми повинні боротися з російською контрабанду», – заявив Соколов на прес-конференції у пятницю.

  Він додав, що, насправді, через такі дії зупинився імпорт добрив із Польщі, Казахстану, Білорусії, Болгарії, Узбекистану, Грузії, Турції. За словами Соколова, ці країни «не мають ніякого відношення до поставок російських добрив із Росії».

  Соколов стверджує, що через такі дії на сьогодні на митниці простоює 53% від місячного споживання добрив в Україні.

  За словами Соколова, ще до початку блокування імпорту через перебої з поставками добрив Україна вже скоротила на 35% споживання добрив калійно-фосфатної групи. Він зазначив, що скорочення внесення добрив ставить під загрозу врожай.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: