НОВИНИ

АМКУ оштрафував Укрспирт на 33 млн гривень за зловживання монопольним становищем

21.12.2018 10:16
 • АМКУ прийнято рішення про визнання в діях ДП «Укрспирт» порушення у вигляді зловживання монопольним становищем шляхом встановлення дискримінаційних умов продажу своєї продукції третім особам і накладення штрафу в розмірі 33 млн грн. Про це повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв.

  Комітет встановив, що ДП «Укрспирт» без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на етиловий спирт без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, зокрема на безсистемної основі, оскільки їх аналіз в цілому показав відсутність кореляції між цінами і обсягами закупівлі спирту при однакових інших умовах таких договорів.

  Умови надання знижки, за словами Терентьєва, встановлювалися підприємством безсистемно і непрозоро, також ДП «Укрспирт» безпідставно скасовувало окремі умови надання знижки для окремих покупців.

  Також підприємство знижувало і встановлювало ціни в різних розмірах в різні періоди.
  Такі дії підприємства АМКУ визнав зловживанням монопольним становищем на ринку у вигляді вчинення дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів покупців, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: