НОВИНИ

Українським виробникам горіхів загрожує небезпечний заморський шкідник

20.12.2018 15:57
 • До Польщі та України шкідник поки не потратив, проте як видно з хронології переміщення, він поступово просувається на Схід. Шкідник Rhagoletis Completa є однією з нових фітосанітарних загроз для виробників волоських горіхів в Польщі. У Сполучених Штатах цей шкідник пошкодив близько половини плантацій волоського горіха, повідомляє sadyogrody.pl.

  За даними Польської державної інспекції охорони рослин та насінництва (PIORiN), шкідник походить з Північної Америки. У Європі вперше був виявлений в 1988 році в Швейцарії. Наразі осередки його поширення відслідковуються в Австрії, Хорватії, Нідерландах, Словенії, Угорщини та Італії, а останнім часом ще й в Словаччині, Чехії та Бельгії.

  У Польщі осередки поширення шкідника поки не виявлено, однак як видно з хронології його переміщення, він поступово просувається із заходу на схід.

  В Європі Rhagoletis Сompleta в першу чергу загрожує виробникам волоських горіхів та персиків. Самки шкідника відкладають яйця на зовнішній оболонці плодів горіха. Пошкоджений личинками покрив стає м’яким та чорніє. Згодом в нього проникають мікроорганізми, викликаючи процеси гниття.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: