НОВИНИ

Голова МінАПК вважає справедливим, що великі агрохолдинги отримують більшість дотацій

20.12.2018 14:41
 • Діюча система державної підтримки сільгоспвиробників збалансована. Цілком нормально, що великі компанії отримують більші об’єми дотацій, адже вони більше інвестують. Так вважає в.о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк, передає кореспондент Agronews.

  «Впевнений, що система дотацій збалансована. Так, принцип велика компанія отримує більше – він об’єктивний. Він не залежить від нас, від вас і ні від кого іншого він теж не залежить. Тому що велика компанія вкладає великі інвестиції, а менша вкладає – менші. Але доступ до програми компенсації він у всіх рівний», – заявив Мартинюк на прес-конференції.

  Він стверджує, що у цьому році доступ до програми державної підтримки тваринництва мали як дрібні так і великі підприємства, а також домашні господарства.

  Нагадаємо, у цьому році Мінагрополітики провалило виконання програми державної підтримки фермерів.

  Натомість підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька», яка входить до складу агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП) 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

  Як відомо у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій – 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка— 517 млн гривень.

  Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і «часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: