НОВИНИ

У Перу вивели сорт картоплі проти дитячої анемії

20.12.2018 12:51
 • Новий сорт картоплі з більш високою концентрацією заліза і цинку був виведений в Перу для боротьби з дитячою анемією. Міністр сільського господарства Перу Густаво Мостахо публічно представив новий різновид фіолетового картоплі. Відповідно до припущень, новий сорт стане важливою додатковою допомогою в боротьбі з дитячою анемією, передає zerno-ua.

  Як повідомив міністр сільського господарства, унікальний різновид була генетично модифікована науковими співробітниками з Національного інституту сільськогосподарських досліджень (INIA). Продукту присвоїли ім’я «INIA 328-Kulli Papa». «Кулл» означає фіолетовий на місцевому діалекті, на якому говорять в південно-східному Перу.

  Новий сорт картоплі має антиоксидантні властивості і містить майже вдвічі елементів заліза і цинку, ніж традиційні сорти.

  За словами перуанських вчених, «INIA 328-Kulli Papa» є бульбою з широким діапазоном адаптивності. Картоплю можна вирощувати навіть на висоті до 4100 метрів. У даній місцевості безліч рослин взагалі не росте.

  Лікувальний картоплю вирощують в Андах недалеко від озера Тітікака. Вважається, що в Андах налічується більше 4 тисяч різних сортів пасльонових.

  Відповідно до офіційних даних, залізодефіцитна анемія у дітей у віці до трьох років досягає 46,6% і є проблемою охорони здоров’я в Перу. В регіоні Пуно в Андах захворювання наздоганяє 75,9% неповнолітніх

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: