НОВИНИ

Рада не змогла прийняти закон, покликаний покласти край рейдерству в аграрній сфері

20.12.2018 11:24
 • Верховна Рада України на засіданні у четвер відправила в комітет на повторне друге читання законопроект № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству». Документ направлений на усунення проблем у законодавстві, що провокують рейдерство в аграрній сфері, що на сьогодні є величезною проблемою у галузі. Як передає кореспондент Agronews, законопроект не набрав необхідної кількості голосів для прийняття в другому читанні і в цілому – за нього проголосували 208 депутатів з 226 мінімально необхідних.

  Щоб врятувати законопроект голова парламенту поставив на голосування питання про відправлення його на повторне друге читання у комітет, це рішення знайшло підтримку у залі і воно було прийняте.

  Автори законопроекту відзначають, що в Україні часто трапляються випадки, коли без відома учасників сільськогосподарських підприємств змінюється склад їх учасників.

  Зокрема, поширеня набула схеима державної реєстрації «поверх» старих договорів оренди землі нових договорів з іншими орендарями.

  Даний законопроект містить ряд заходів, які мали допомогти побороти це ганебним явищем.

  Зокрема, власникам земельних ділянок та учасникам господарських товариств пропонується надати можливість встановлення за власною ініціативою обов’язковості нотаріальної форми усіх документів щодо транзакцій із цими нерухомим майном. Вказані обтяження будуть внесені до державних реєстрів.

  Все це має відбуватись добровільно, через підписання власниками відповідної вимоги у нотаріуса, і  дозволить їм застрахувати себе від підроблення підписів на договорах оренди землі та зміни учасників господарських товариств.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: