НОВИНИ

Експорт яблук країнами ЄС збільшиться на 80%

20.12.2018 08:56
 • Експерти USDA прогнозують що експорт яблук країнами ЄС (без урахування внутрішньої торгівлі в союзі) в сезоні 2018/2019 збільшиться на 80% у порівнянні з минулим сезоном, і складе 1,4 млн. тонн. Незважаючи на таке значне збільшення, прогноз навряд чи порадує виробників, оскільки продаж в минулому сезоні була аномально низька через поганий врожай. Про це повідомляє інтернет-портал EastFruit.

  У разі вірного прогнозу, експорт в сезоні 2018/2019 знизиться на 7% від середнього значення експорту країнами ЄС за останні 7 років. Також нагадаємо, що поточний сезон ознаменувався рекордним врожаєм яблук в цьому регіоні, який за попередніми оцінками вже склав 13,6 млн. Тонн (прогноз USDA становить 14 млн тонн). Таким чином, проблема реалізації надлишку продукції виробниками яблук залишиться актуальною і в другій половині сезону.

  Примітно, що на тлі збільшення продажів яблук ЄС, світовий експорт знизиться до 6 млн. Тонн. Такі показники зумовлені зменшенням виробництва цих фруктів в Китаї і рекордним урожаєм в ЄС.
  На думку експертів, виробництво в Китаї впаде на 25% в сезоні 2018/2019 і складе 31 млн. Низький урожай в

  Піднебесній обумовлений квітневими заморозками в основних провінціях-виробниках, а також сильними дощами з градом в травні. Виробництво яблук в Китаї в поточному сезоні є мінімальним за останні 8 років, що, як наслідок, позначається на обсягах експорту та імпорту. Прогнозується, що продажі яблук Китаєм знизяться на 18% до 1,1 млн. тонн, а закупівлі збільшаться на 10% – до 0,75 млн. тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: