НОВИНИ

В Азії почався бум на імпорт українського яблука

19.12.2018 17:55
 • Українські імпортери поки не можуть задовольнити попит навіть в умовах перевиробництва. Попит на українські яблука з боку азіатських імпортерів після перших поставок виріс, задовольнити його в повній мірі українські садівники не в змозі навіть, незважаючи на перевиробництво цих фруктів в країні в 2018 році. Про це повідомила Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

  «Ми отримуємо нові запити від азіатських імпортерів майже кожен день. Більшість з них просять нас допомогти з контактами українських виробників яблук і скаржаться, що сьогодні їм досить складно знайти в Україні партнерів, які можуть запропонувати необхідний обсяг яблук певного сорту і належної якості», — цитується головний аналітик асоціації Тетяна Смирнова в повідомленні УПОА.

  Представник одного з найбільших індійських імпортерів Aayush Impex, відвідавши Україну в рамках торгової місії, познайомився з кількома українськими виробниками, які здатні запропонувати якісне яблуко, належну упаковку і мають досвід експорту, однак, більшість їх врожаю вже було законтрактовано, наводить приклад асоціація.

  «Якість продукції у багатьох інших постачальників, на жаль, не відповідає нашим вимогам, адже ми повинні бути впевнені, що яблуко, придбане в Україні, зможе витримати транспортування на досить далеку відстань. Загальний час транспортування яблук від фруктосховища в Україні до складу імпортера в Індії може тривати навіть 60 днів, тому вимоги до якості яблук — високі. Ми продовжуємо пошуки потенційних постачальників продукції», — прокоментував ситуацію представник Aayush Impex Саніл Сачджев (Sanil Sachdev).

  Економіст інвестиційного відділу Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак зазначив, що в Україні є проблема з нестачею якісного яблука.

  «Зусилля по просуванню експорту українського яблука були не марні. Уже сьогодні імпорт цих фруктів після пробних поставок активно нарощують Сінгапур і ОАЕ, перші партії йдуть в Сенегал, Камерун і Індонезію. Крім того, імпортери з Індії вже готові купувати українські яблука і чекають тільки узгодження фітосанітарних процедур. Однак, навіть на цьому етапі ми розуміємо, що в повній мірі задовольнити цей попит Україні важко, адже яблука належної якості може запропонувати тільки невелика кількість господарств», — вказав він.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: