НОВИНИ

Мінагрополітики «проштовхує» скандальні домовленості з РФ по рибальству на Азові

19.12.2018 15:57
 • Міністерство аграрної політики та продовольства України проводить консультації з МЗС України щодо шляхів вирішення проблеми з підписанням протоколу між Україною і Росією з встановлення квот на вилов риби в Азовському морі. В міністерстві розраховують отримати дипломатичними каналами підпис російської сторони під протоколом. Про це повідомив в.о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк, передає кореспондент Аgronews.

  Як відомо, навколо підписання протоколу між Україною та Росією про встановлення квот на вилов риби в Азовському морі цього року виник скандал.

  Чергове засідання україно-російської комісії у Києві, яке відбулося восени для погодження квот вилову риби в Азовському морі на 2019 рік було перерване за ініціативи голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який заявив, що керівник російської делегації незаконно відвідував Крим, тому має бути видвореним з Україні. В результаті фінальний документ не був підписаний.

  За словами Мартинюка, «без підписання протоколу щодо квот Україна не може здійснювати промисловий вилов риби в Азовському морі і все це буде розцінюватися як браконєрство. Тому просто, якщо ми хочемо, щоб наша рибна галузь працювала необхідно підписувати такі протоколи».

  Він повідомив, що міністерство все ж таки працює над підписанням протоколу.

  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Україна з Нового року може залишитись без риби з Азовського моря

  «Ми рекомендували Державному рибному агентству проводити засідання цієї комісії на території третіх коаїн. Нажаль, вийшло так як вийшло, комісія працювала всі основні рішення були узгодженні, але засідання комісії було зірване і в результаті цього не був підписаний протокол фінальний. Зараз ми проводимо консультації з МЗС, – повідомив Мартинюк на річній прес-конференції у середу.

  Він зазначив, що підпис російської сторони може бути отриманий дипломатичними каналами.

  «Очевидно, що будемо дипломатичними каналами надсилати проект протоколу росіянам для того, щоб отримати їх підпис. Після того як ми отримаємо їх підпис можемо говорити про те, що квоти є узгоджені. На робочому рівні вони узгоджені але фінального документу нема», – зазначив він.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: