НОВИНИ

Україна продаватиме яблуко преміальної якості до Польщі

19.12.2018 15:25
 • Українське яблуко активно завойовує нові ринки збуту. Нещодавно повідомлялося про початок системних поставок українського яблука на такі вимогливі до якості ринки збуту як Сінгапур і ОАЕ. Також українське яблуко вже закріпилося на ринках Швеції та Великобританії і активно знаходить дорогу на інші дорогі ринки збуту. Про це повідомляє Еast-fruit.

  При цьому, на відміну від завоювання ринків зерна, стратегія виходу на нові ринки українськими садівниками базується не на низькій ціні, а на високій якості продукції. В результаті, українським яблуком починають активно цікавитися і інші країни світу, тому географія експорту цих фруктів після перших трьох місяців сезону 2018/19 років вже надзвичайно широка.

  Незважаючи на те, що обсяги поставок яблука поки що залишаються порівняно невисокими, це вже не дає спокою багатьом конкурентам. Особливо стурбовані польські садівники, які неспроста побоюються конкуренції з боку України.

  У той же час, на думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, польським садівникам не варто надто переймається з цього приводу, адже дві сусідні країни працюють трохи в різних сегментах яблучного бізнесу.

  «Польський яблучний бізнес спочатку був налаштований на реалізацію недорогої продукції середньої якості на російський ринок. Зараз він порівняно успішно розгортається в іншу сторону, і активно збиває ціни на світовому ринку яблука, експортуючи в середньому в 100 разів більше яблука, ніж експортує Україна. Тому польські експортери фруктів поки що можуть навіть і не помічати українських, адже у них величезні обсяги і низькі ціни », – говорить Андрій Ярмак.

  «У той же час Україна може сконцентрувати свій яблучний бізнес на реалізації продукції в дорогому сегменті, завдяки більш сприятливим умовам для отримання більш пофарбованого яблука з більш високим рівнем BRIX, більш широкого спектра сортів, де нашими конкурентами будуть США, Італія, Португалія, Нова Зеландія , ПАР і Чилі. Польща таке яблуко виробляти не може, і навіть імпортує певний обсяг такого яблука щороку. Тому я думаю, що Україна з часом зможе поставляти близько 1 тис. Тонн яблука преміальної якості на ринок Польщі щорічно », – прогнозує експерт.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: