НОВИНИ

Напередодні Нового року українці скуповують поросят

17.12.2018 08:56
 • Напередодні Року Свині, українці розкуповують карликових домашніх поросят, немов гарячі пиріжки. Зараз домашні улюбленці стали чи не популярнішими від ялинки, пише “Сегодня”.

  Власниця міні-пігів Людмила Половинкіна вирощує цих тварин. Каже, що карликові свині чимось схожі на собак.

  “Свинка в будинку – це як маленька собачка. Тільки набагато позитивніша і цікавіша. Вони не гавкають і дуже охайні. І нічого не гризуть і не псують будинку”, – розповідає Людмила.

  Крім того, карликові свинки – розумні. Їх можна навчити декільком десяткам команд.

  Коштує таке порося від шести до 12 тисяч гривень. Як і у випадку з карликовими собаками, головне – це розмір. Чим менше – тим дорожче.

  “На них немає алергії. Вони не линяють, у них немає лупи ніякої підшкірної. Доглядати дуже легко – достатньо протерти вологими серветками, і ваш піг чистий і прекрасний”, – говорить Людмила.

  Якщо таких свинок правильно годувати – точніше не перегодовувати – то вони дівчатка виростають до 10 кілограмів, а хлопчики – до 16.

  Міні-піга можна вигулювати на мотузці. Якщо виходити на вулицю взимку, обов’язково потрібно надягати порося. Адже домашні свинки бояться снігу і морозів.

  Але найголовніше – не можна плутати міні-пігів з іншими поросятами. Чим, до речі, користуються зоошахраї. Адже, якщо в Європі, наприклад, в Британії карликові свині стали популярні більше 10 років тому, в Україні це ще екзотика.

  “Карликова свинка – це порода, яка в Україні недавно. До цього дуже довгий час можна було купити замість карликової свинки звичайне в’єтнамське порося. Поки він маленький, він залишався маленьким. А потім дуже стрімко починав зростати. І через півроку по квартирі ходила маса вагою 60 кг, яку загалом і не гріх було подати до столу”, – розповідає Людмила.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: