НОВИНИ

В Україні товарні органічні яблука вирощують лічені компанії

08.12.2018 14:38
 • Органічні сади кісточкових і зерняткових культур в Україні, за офіційними даними займають лише 7% від загальної площі садів – понад 2 тис. га. Більша частка їх є дико росами – це високорослі насадження, які сертифіковані, але мають низьку врожайність, пише AgroTimes.

  «Органічні яблуневі сади на карликових або напівкарликових підщепах, за нашими підрахунками, займають не більше 500 га, і це доволі небагато», – розповіла власниця розсадника родини Лановенко Валентина Лановенко.

  Власники яблуневих садів переважно мають власну переробку. Деякі вирощують плоди виключно на експорт як сировину. «І лише два-три проекти, які вирощують товарне органічне яблуко», – зазначила Валентина Лановенко.

  Високорослі насадження яблуні мають врожайність максимум 5-7 тонн/га. Як правило, власники їх не доглядають, а лише збирають урожай. Плоди таких яблунь використовують як сировину другого сорту, бо яблука струшують і потім збирають. Отже, вони придатні для виробництва концентрату. «Це не надто прибуткова ніша, зважаючи на ціну концентрату, і в майбутньому потенціал буде ще меншим», – зауважила Валентина Лановенко.

  В інтенсивних органічних яблуневих садах урожайність становить від 40 тонн/га. Їхня  продукція – це товарні плоди. А якщо буде якась некондиція, то сировина буде першого сорту, з якої можна виробляти пюре, сушку, соки.

  У 2017 році свіже яблуко, за  підрахунками компанії «Органік стандарт», увійшло в ТОП органічних товарів, експортованих з України.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: