НОВИНИ

В Україні неймовірно вигідно виробляти ефірні масла

08.12.2018 12:18
 • На міжнародному ринку попит на ефірні масла з різних рослин щорічно зростає на 6-8%. Найближчі 5 років очікується, що ринок збільшиться з нинішніх 8 млрд. доларів до 12,1 млрд. доларів, повідомляє Pro-Consuting.

  Близько 50% світового обсягу ефірних масел споживається на європейському континенті. На другому місці – Північна Америка (26%), на третьому – Азіатсько-Тихоокеанський регіон (24%).

  «Україна, перебуваючи в безпосередній близькості від самого ємного ринку збуту ефірних масел і маючи хороші умови для культивування лікарських трав, може скористатися цим для нарощування експорту цього виду продукції.

  Однак поки це потенціал не реалізується повною мірою. Навпаки, за підсумками 11 місяців 2017 спад виробництва ефірних масел в нашій країні склав майже 30,5%, і сталося це через різке подорожчання імпортованої сировини», – зазначили експерти.

  Разом з тим, виробництво ефірних масел може бути дуже вигідним, про що свідчить приклад Бразилії, яка експортує їх щорічно близько 14,4 тис. тонн, або Німеччині – 4,26 тис. тонн.

  Саме організація бізнесу по виробництву ефірних масел, закупівля сировини є найбільш ємною статтею витрат в структурі первинних інвестицій, а вже за нею йде вартість виробничої лінії та іншого обладнання.

  У разі чіткого виконання розрахунків, витрачені на створення підприємства кошти окупляться менш ніж за 2 роки, а робота на постійно зростаючому ринку дасть необхідні ресурси для подальшого розвитку бізнесу, зазначають експерти.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: