НОВИНИ

Ціни на цибулю продовжать зростати

07.12.2018 13:49
 • У нинішньому сезоні всі овочі демонструють небачено активне зростання цін, але лідером як і раніше залишається цибуля. Майже ажіотажний попит на цибулю з боку вітчизняних споживачів і експортерів пояснюється тим, що виробництво цибулі серйозно знизилася не тільки в Україні, але і в країнах Євросоюзу. Про це розповів Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

  Примітно, що попит не слабшає навіть за умови рекордних цін на овоч – максимальних за всю історію незалежності України. Так, якісну цибулю зараз продають по 11-12 гривень за кг. Це приблизно в три рази дорожче, ніж на початку грудня минулого року.

  Навіть незважаючи на активний імпорт з Азербайджану і Казахстану, на даний момент немає передумов для зміни цінової ситуації. Цибуля продовжить дорожчати – і з огляду на активного експорту в ЄС, і під тиском скорочення пропозиції.

  На думку Хорева, вже в наступному році багато фермерів захочуть «займатися цибулею».

  «Як показує багаторічний досвід, за вирощування цибулі братимуться не тільки ті компанії, які не мають досвіду її виробництва, а й ті, які не є професійними аграріями», – підкреслив експерт.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: