НОВИНИ

Українським фермерам вже вдається відвантажувати буряк в 2 рази дорожче, ніж рік тому

07.12.2018 09:30
 • Буряк на ринку України демонструє найбільш стрімкі темпи подорожчання з усього борщового набору, повідомляють аналітики проекту EastFruit. В результаті вже на даний момент цей коренеплід на українському ринку коштує в середньому в 2 рази дорожче, ніж в першій половині грудня 2017 р
  Так, на даний момент українським господарствам вдається вести відвантаження буряка по 6-8 грн / кг ($ 0,21-0,29 / кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше. Для порівняння: ще тиждень тому ціни на цю продукцію не перевищували 7 грн / кг ($ 0,25 / кг).
  Підвищувати ціни фермерам дозволяє відразу кілька факторів. Перш за все, подорожчання сприяє підвищений попит на цю продукцію: буряк активно закуповують як оптові компанії, так і роздрібні мережі. При цьому пропозиція на ринку дещо обмежено, оскільки ряд господарств за краще утримуватися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін.

  Таким чином, на сьогоднішній день ціни на буряк в Україні вже в 1,8-2 рази вище, ніж в аналогічний період роком раніше. Більш того, більшість гравців ринку сходяться на думці, що підвищувальна цінова динаміка буде і далі переважати в даному сегменті. Проте навіть в таких умовах багато власників якісних коренеплодів відмовляються від продажів за поточними цінами, сподіваючись надалі реалізувати продукцію на більш вигідних для себе умовах.
  0

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: