НОВИНИ

Переробники підвищили закупівельні ціни на молоко

07.12.2018 07:00
 • У листопаді сталося очікуване сезонне підвищення закупівельних цін на молоко. Основними драйверами підвищення ціни були переробні компанії, які виробляють цільномолочну продукцію та потребують постійного надходження свіжої сировини, а також великі експортоорієнтовані сировари. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).

  Основні ціноутворюючі фактори:

  сезонне зниження виробництва молока;

  зростання собівартості виробництва молока;

  зростання внутрішнього споживання жирних продуктів, в тому числі молочних. Поступове збільшення продажів в період свят;

  послаблення експорту;

  коливання курсу долара по відношенню до гривні.

  Середня ціна на молоко екстра ґатунку у листопаді склала 10,16 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 2,21% вище ціни жовтня. Діапазон цін коливався в межах 9,90-10,30 грн/кг. При цьому, фіксували і вищі ціни, проте це були поодинокі випадки.

  Ціни на молоко нижчих ґатунків зростали більшими темпами. Це пояснюється тим, що максимальну ціна на екстраґатунок переробники вже заплатили і тепер, при потребі сировини, їм легше підняти ціну на молоко нижчої сортності, ніж гнатися за екстракласом. Так, вищий ґатунок за місяць подорожчав на 3,5% — до 9,37 грн, а перший на 6,7% — 9,06 грн/кг.

  Заважаючи на понижені цінові тренди на світовому ринку та можливості внутрішнього, швидше за все, у грудні варто очікувати стабілізації закупівельних цін на молоко.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: