ГОЛОВНЕ

Рада запровадила нові правила маркування продуктів: як тепер виглядатиме упаковка

06.12.2018 13:09
 • Верховна рада України на засіданні у четвер проголосувала за запровадження більш жорстких правил до маркування харчової продукції. За прийняття відповідного законопроекту №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» у другому читанні та в цілому свої голосви віддав 231 депутат. Про це повідомив кореспондент Agronews.

  Для набрання сили закону документ ще має підписати президент після чого він підлягає публікації в офіційній пресі.

  Законопроект розроблений в рамках приведення українського законодавства до стандартів ЄС в рамках угоди про асоціацію.

  Законопроект уніфікує правила щодо надання споживачам інформації про харчові продукти. При цьому виробникам забороняється використовувати на упаковці інформацію, яка може ввести споживача в оману – данні мають бути точними і зрозумілими рядовому громадянину.

  В документі міститься вимоги до розбірливості інформації на етикетці і мінімального розміру шрифту. Виробники також будуть зобов’язані надавати інформацію про алергени в продукції, а також сповіщати, чи піддавався продукт заморозці чи розморозці. Також запроваджуються нові терміни придатності продукції, що швидко псується.

  Також передбачається відхід від вимоги про обов’язкове надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавалися переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішення про їхню покупку, або площа упаковки яких занадто мала, щоб вмістити всю інформацію для задоволення вимог до маркування.

  Як зазначають автори законопроекту, очікується, що від його прийняття виграють всі гравці ринку харчових продуктів – оператори ринку матимуть уніфіковані правила, щодо надання споживачам інформації, що дозволить забезпечити правову визначенність і зменшити адмінтиск на операторів ринку, а споживачі зможуть робити свідомий вибір, особливо з міркувань охорони здоров’я, економічних, екологічних, соціальних і етичних міркувань. Вони матимуть захист від шахрайських і оманливих практик.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: