НОВИНИ

На місце фермерського Майдану на Полтавщині звозять шини, ситуація загострюється

05.12.2018 13:49
 • Фермери смт Ромодан Полтавської області, які проводять безстрокову акцію протесту проти свавілля місцевої агрофірми, погрожують перейти до більш рішучих дій. Про це Agronews повідомили самі учасники протесту.

  Близько сотні фермерів смт Ромодан вже другий тиждень цілодобово мітингують біля агрофірми ТОВ «Діловий агросервіс» з вимогою повернути їм зерно, яке вони раніше здали на сушку. Минулого тижня стало відомо про досягнення сторонами компромісу – агрофірма почала видавати людям зерно.

  Утім, за словами одного із учасників мітингу, станом на середу, 5 грудня видача зерна людям припинилась.

  «Минулого четверга, на круглому столі в районній держадміністрації ми досягли консенсусу. Про те, що представники фірми будуть вирішувати дану проблему, яка виникла, будуть розраховуватись з людьми, видавати зерно. У четвер і п’ятницю почалося вивезення зерна, але потім вони повідомили нам про зміну прейскуранта на послуги фірми», – повідомив учасник протесту.

  Він зазначив, що люди не згодні з переглядом фірмою в односторонньому порядку умов зберігання зерна. Зокрема, було зменшено розрахункову ціну зерна і виставлена умова розрахуватись за зберігання збіжжя на території підприємства. Фермери не хочуть платити за зберігання зерна, адже вже довгий час не можуть вивезти його саме за виною агрофірми.

  За словами фермера, за першопочатковими домовленостями фермери за сушку мали віддати агрофірмі близько 10% зерна, однак після проведеного перерозрахунку плата збільшилася до 40% в залежності від вологості зерна.

  Через позицію агрофірми люди знервовані і готові до більш рішучих дій, при цьому, кризовий управляючий фірмою В’ячеслав Богомолов, який займається врегулюванням конфлікту, планує приїхати до фермерів лише в четвер.

  «Фермери привезли сюди автомобільні шини, обставили ворота у два ряди. Люди знервовані, у кожного емоції, не знають, чи забирати зерно, чи що з ними робити», – додав наш співрозмовник.

  Нагадаємо, що раніше голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Слободяник, який разом адвокатом Семеном Кривоносом і головою асоціації фермерів Полтавської області Васильом Бурлакою та головою Миргородської АФЗУ Віктором Галичем побував у таборі протестувальників в Ромодані, розповів про настрої фермерів, які постраждали від свавілля агрофірми.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: