НОВИНИ

За 4 роки площі під теплицями в Україні скоротилися вдвічі

05.12.2018 12:19
 • За 10 місяців сезону-2017/18 обсяги імпорту томата в Україну виросли відразу на 168%, тоді як експорт цієї продукції впав на 27%. Обсяги виробництва тепличних овочів в Україні стрімко знижуються через те, що українські комбінати зменшують площі під стаціонарними або скляними теплицями. Про це на XV міжнародній конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт” повідомила Людмила Налбатов, комерційний директор ТД “Калинівка-Преміум”,  пише Fruit-inform.

  За даними, які навела експерт, ще в 2014 році під скляними теплицями в Україні перебувало 400 га, але вже до 2018 року ці показники скоротилися до 280 га. Для порівняння, в сусідній Польщі площа під стаціонарними теплицями перевищують 1 тис.га, а в Нідерландах взагалі досягають 6 тис. Га.

  «Зараз тепличний сегмент розвивають тільки роздрібні мережі, які прагнуть перейти на торгівлю власною продукцією. У той же час, більшість комерційних тепличних комбінатів використовують застарілі технології виробництва, адже на модернізацію у них просто немає коштів. Таким чином, їм досить важко конкурувати з імпортною продукцією », – зазначає Людмила Налбатов.

  В результаті, за даними експерта, за 10 місяців сезону-2017/18 обсяги імпорту томата в Україну виросли відразу на 168%, тоді як експорт цієї продукції впав на 27%.

  «Скасування пільгового режиму оподаткування ПДВ, величезний обсяг імпорту томатів і огірків, скорочення експорту … В результаті – катастрофічно низька ціна на ринку овочів закритого грунту, через що поточний сезон для більшості комбінатів став збитковим», – зазначає експерт.

  Одним з механізмів вирішення цієї проблеми Людмила Налбатов вважає впровадження збалансованої державної підтримки вітчизняних виробників. Зокрема, експерт вважає за необхідне введення квот і обмежень на імпорт тепличних овочів, а також повернення капітальних інвестицій з держбюджету підприємствам для модернізації виробництва і будівництва нових теплиць за новітніми технологіями. Причому вона підкреслює, що такого роду програми вже діють в більшості розвинених країн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: