НОВИНИ

Енергетичні культури, які придатні до вирощування на півдні України

05.12.2018 08:44
 • Кліматичні умови південних регіонів дозволяють успішно вирощувати чимало цінних енергетичних культур, зокрема: міскантус, морські і прісноводні водорості та амарант, пише agro-yug.com.ua.

  Однією з рослин, яка може бути використана для виготовлення біопалива є міскантус гігантський. Два кілограми рослини дають стільки ж тепла, як і кілограм вугілля. Це дійсно гігантський злак, висота якого сягає 2,5-3 м. Культура має безліч переваг при вирощуванні: багаторічність (10-40 років), висока урожайність (до 150 т/га), морозостійкість та зимостійкість, невибагливість до ґрунтів.

  Цікавим джерелом для виготовлення біопалива на Півдні України можуть стати водорості. Морські та прісноводні водорості швидко ростуть, не потребують полів, а одноклітинний характер спрощує їх переробку в паливо. На біопаливо водорості перетворюють нагріваючи їх до 300°С та одночасно стискають.

  До того ж водорості можуть виробляти рослинну олію для виготовлення біодизеля та біонафту, яку можна перетворити на декілька видів пального. Технологія перероблення водоростей на біопаливо має подвійний екологічний ефект. Згідно з деякими джерелами, 0,4 га водоростей може давати від 5 до 10 тис. галонів нафти в рік, що робить водорості набагато більш продуктивними, ніж соя (50 галонів на 0,4 га), ріпак (від 110 до 145 галонів).

  У виробництві біопалива може допомогти й зелена маса амаранту. Вчені з’ясували, що навіть з жому  амаранту можна отримати високоякісне біопаливо, а якщо змішати його з пивною дробиною або іншими малоцінними субстратами, то рівень змісту метану  в біогазі збільшується в 9-10 разів. Використання жому замість звичайної фітомаси, в якій присутні корисні речовини, робить цю рослину економічно ефективною.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: