НОВИНИ

Вінничина планує виробити понад 350 тис. т цукру

05.12.2018 07:45
 • У цьому сезоні цукрові заводи Вінницької області планують виробити більше 350 тис. т цукру. Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

  На Вінниччині завершили копання цукрових буряків. Загалом зібрали 3,139 млн т буряків. Торік було менше — 2,73 млн т. Однак такої кількості цукру, як у 2017-му — 445,6 тис. т — не матимуть.

  Більше, ніж торік, сировини заготовили за рахунок вищої врожайності буряків. У середньому з гектара викопали майже 567 ц. Торік цей показник становив 482 ц. Зварили 293 тис. т цукру. У 2017-му на цей час було 324 тис. т. За прогнозами фахівців, досягти минулорічного показника виробництва цукру навряд чи вдасться. Навіть після переробки буряків, що залишаються на заводах (із доставлених 2,4 млн т переробили 2,2 млн т) і в полі. Бо нинішній врожай не таких солодкий, як торік.

  «У середньому цукристість становила 15,9%, — уточнили в обласному Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, — Причина — літні дощі, що вимили цукор із буряків. У теплі сонячні дні осені накопичення цукрів трохи збільшилося, але на переважній частині площ не було базисного показника — 16%. Вихід цукру також нижчий, ніж торік. Найбільше втрат — у заледенілих коренях. Під час розмерзання, а це відбувається на стадії їхнього миття, лопають клітини і цукор “тікає” з водою».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: