НОВИНИ

Знайдено шкідника для боротьби з амброзією

04.12.2018 17:15
 • Знищити цю агресивну рослину допоможе амброзієвий листоїд (Zygogramma saturalis), зовні схожий на колорадського жука, інформує ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області.

  Цих комах спеціально розводять і випускають на площі, засмічені амброзією. Смугастий листоїд може знищити 100% рослин амброзії степової зони. Він був привезений до Європи для боротьби з амброзією з Америки.

  Амброзієвий смугастий листоїд живиться виключно стеблами та листками амброзії полинолистої. Вчені вважають, що листоїди розмножуються хвилеподібно, на вузькій ділянці — до 50 тис. особин на 1 м². Багаточисельні трави створюють їм сприятливі умови. Для знищення амброзії на площі 1 м² необхідно від 200 до 400 особин.

  За сезон самка амброзієвого листоїда відкладає від 100 до 1000 яєць. Зимують листоїди в ґрунті, на глибині 5 см. При інтродукції цього виду спостерігалося одне унікальне явище: на своїй батьківщині (в Америці) жук був не здатен літати, але, потрапивши до Європи, він придбав здібність до польотів (це і забезпечило його широке поширення) і настільки змінився, що європейські та азіатські популяції цієї комахи були описані як новий підвид.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: