НОВИНИ

Херсонське підприємство отримає авторське свідоцтво на сорт озимого часнику

04.12.2018 16:27
 • Торговий дім «Зоря Плюс» (село Кучерявоволодимирівка Херсонської області) навесні наступного року планує отримати авторське свідоцтво на сорт озимого часнику. Він отримав назву Таврійський, розповів директор підприємства Сейран Яковлєв, пише agrotimes.

  За його словами, п’ять років тому «Зоря Плюс» купила в Росії озимий часник сорту Скіф, почала його вирощувати та помітила, що під час адаптації він сортозмінився.

  «Зараз його не можна офіційно продавати з документами сорту Скіф, бо він набув інших зовнішніх ознак», – зауважив Сейран Яковлєв.

  Зокрема, сорт-оригінатор Скіф має плоско-округлу головку, в якій у середньому нараховують дев’ять зубків. Сортозмінений зразок укрупнився, у середньому формує чотири-сім зубків, головка – пласка. У сорту Скіф покривна луска на головці має рожеві прожилки, у сортозміненого зразка покривна луска повністю рожева.

  «З сортозміненим зразком три роки проводили аналізи в лабораторії Мелітополя. Зараз він другий рік поспіль проходить Державні сортовипробування», – підкреслив директор «Зоря Плюс».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: