НОВИНИ

Ціни на цибулю зростають майже без зупинки

03.12.2018 15:58
 • На гуртових ринках України, в останні два тижні листопада та на початку грудня, ціни на цибулю постійно коливались, в залежності від обсягу пропозиції, пише «Інфо-Шувар».

  Середній рівень цін лишився без суттєвих змін. Аналогічна ситуація спостерігається і на ринку Польщі, в даному випадку і коливання цін були менш виразними.

  «В першій половині листопада ціни на цибулю в Україні зростали майже без зупинки, протягом перших двох тижнів місяця продукція подорожчала на 35% і це при тому, що в країну стабільно постачалась імпортна цибуля із Азербайджану та Казахстану. За підсумками останніх двох тижнів, ціни майже не змінились, хоча, цибуля на минулому тижні входила до ТОП-3 найбільш затребуваних видів овочів на гуртових ринках країни. В Польщі цінова стабільність намітилась ще в першій половині листопада. Сьогодні в обох країнах цибуля коштує приблизно однаково, при цьому, і Польща, і Україна продовжують імпортувати цибулю із вищезазначених країн» – коментує ситуацію, Тетяна Гетьман, керівник аналітичного центру «Інфо-Шувар».

  За даними «Інфо-Шувар», станом на 3 грудня 2018 року на гуртових ринках України цибуля коштує 12-13 грн/кг (0,37-0,41 EUR/кг) , в сусідній Польщі ціна становить 0,35-0,42 EUR/кг. Продавці цибулі в обох країнах налаштовані досить рішуче, більшість прогнозують чергову хвилю подорожчання вже в грудні, такі прогнози базуються на очікуваннях зростання попиту напередодні зимових свят та інформації про те, що в інших країнах ЄС зберігається стійкий дефіцит цибулі, який поки що не вдається компенсувати поставками з інших регіонів.

  Не дивлячись на стабілізацію цін, вартість цибулі і в Україні і в Польщі сьогодні в 2,5- 3,5 рази вища від минулорічної. Таку ціну можна вважати абсолютним рекордом для двох країн, принаймні, за останні 10 років.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: