АГРОФОТО

Найдорожча ікра в світі

03.12.2018 11:00
 • Найдорожчою ікрою в світі є «Almas», яку виробляє білуга-альбінос, що мешкає в Каспійському морі. Ця ікра золотисто-янтарного відтінку, що робить її схожою на розсип справжнього золота.

  Делікатес добувають в дуже небагатьох місцях світу, наприклад, в Ірані та Австрії.

  Білуга-альбінос – велика осетрова риба, яка метає свою ікру раз в 100 років, тому вартість продукту може досягати € 18,500 за кілограм. У Європі в рік добувають не більше 10 кг золотий ікри, а чергу на покупку формується на багато років вперед.

  У дикій природі білуги-альбіноси зустрічаються вкрай рідко. Часто безцінну рибу розводять штучним шляхом в ставках за допомогою генної інженерії.

  Чим старше риба, тим світліше і цінніше ікра. Білуга може досягати 4-5 метрів в довжину і важити близько 1 тонни. Найчастіше зустрічаються особини вагою 250-300 кг. Вага ікри становить десяту частину обсягу риби.

  Слово «Almas» в перекладі означає діамант. Фасують рибні «діаманти» в баночки, виконані із золота в 24 карата. Легкий свіжий аромат, ні з чим не порівнянний смак, відсутність характерного рибного запаху і тривалий мигдальне післясмак звели золоту ікру в ранг найдорожчих делікатесів світу.

  Ікринки білуги-альбіноса ділять на кілька сортів в залежності від кольору: 0 – найтемніший (Darkest), 00 – середній (Medium tone), 000 – найсвітліший (Lightest). Найбільш дорогі сорти надходять до Лондонського ресторан «Будинок ікри» на Пікаділлі (Caviar House & Prunier in Picadilly).

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: