ГОЛОВНЕ

Голова асоціації фермерів назвав Гройсмана і Мартинюка справжніми захисниками фермерів

01.12.2018 10:01
 • Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) Микола Стрижак стверджує, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк є справжніми лобістами українського фермерства і сумлінно виконують усі обіцянки, які вони дали щодо розвитку фермерства в Україні.

  Відповідну заяву Стрижак зробив під час виступу на круглому столі на тему «Залучення малих виробників до організованого аграрного ринку. Сучасний стан і стратегія для України», організованого в Києві Мінагрополітики за підтримки проекту ЄС «Підтримка ведення сільськогосподарської та продовольчої політики».

  «Слід визнати, що Гройсман і (в.о. міністра агрополітики Максим– ред.) Мартинюк не лише проголосили себе лобістами фермерів, але й виконують усі обіцянки, дані щодо розвитку фермерства в Україні», – повідомив Стрижак.

  Заява стрижака щодо підтримки керівництвом уряду фермерів дивує, адже державна програма підтримки фермерів на 2018 рік була провалена, а сам Стрижак раніше визнав свою причетність до цього провалу.

  Нагадаємо, що раніше фермери також проігнорували зустріч в Мінагрополітики щодо роздачі дотацій. На цю нараду прийшли тільки три голови обласних асоціацій і сам голова АФЗУ Микола Стрижак. Від фермерів, більше ніхто не прийшов. Це вже не перший випадок, коли фермери ігнорують зустріч з керівництвом мінагрополітики та головою АФЗУ.

  Фермерська спільнота вже просто зневірилась у керівництві Мінагрополітики та у голові асоціації, тому просто ігнорує такі зустрічі, бо вони, як правило, не дають ніяких результатів.

  Стрижак і в минулому році разом з Мінагрополітики приймав участь в розробці програми держпідтримки фермерів на 2018 рік. Однак, виконання даної програми було повністю провалено, що визнали навіть у самому міністерстві. Зокрема за останніми даними Мінагрополітики, з одного мільярда гривень, передбаченого урядом на допомогу фермера у поточному році, виділено лише 12 млн гривень.

  Представники фермерської спільноти називають причиною провалу те, що під час розробки програми їх думка не враховувалась.

  Тим часом у поточному році, схоже, знову повторюється минулорічна ситуація, коли більшість грошей з державного бюджету на підтримку аграріїв отримають великі агрохолдинги. Зокрема стало відомо, що підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька», яка входить до складу агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

  Також фермери зажадали відставки Стрижака.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: