НОВИНИ

На Херсонщині заклали першу експериментальну плантацію шафрану

29.11.2018 11:20
 • В Інституті зрошуваного землеробства НААН України під Херсоном восени заклали першу експериментальну плантацію крокусів – квіток, з чиїх тичинок отримують найдорожчу в світі спецію – шафран. Про це повідомляє pivdenukraine.com.ua.

  Доктор сільськогосподарських наук Галина Балашова говорить, що десять кілограм бульб крокусів для нової плантації площею в чотири сотні гектар інституту підніс в дар фермер з селища Любімовки Каховського району Олег Демченко, який вже декілька років збирає непогані  урожаї шафрану.

  «Експеримент розрахований на декілька років. Посівний матеріал вирощуватимемо «Ін вітро», тобто в пробірці, щоб оздоровити бульби, і розмножити їх. А вже до 2021 року отримуватимемо і сам шафран», — ділиться планами Галина Балашова.

  За словами директора Інституту зрошуваного землеробства, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України Раїси Вожегової, окрім крокусів, тут планують ставити досліди і з спаржею. Це делікатесний овоч вже висаджують у кількох районах області, причому починали такі досліди в тій же Любимовці Каховського району. Проте допомога вчених практикам на селі вже точно не завадить.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: