ГОЛОВНЕ

Стало відомо, скільки Україна заробить на експорті рекордного врожаю зерна

28.11.2018 13:33

 • Україна в цьому році на експорті зернових заробить на 1,5-2 млрд долларів більше ніж торік. Про це в ексклюзивному комментарі для Agronews повідомив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

  За його словами, в цьому році очікується врожай на рівні 92 млн тонн зернових і масляних (включаючи сонях, рапс, пшеницю і кукурудзу, але без продуктів переробки – без шроту, без олії). При цьому експорт очікується на рівні 52 млн тонн.

  «В цьому сезоні ціни на зерно вищі ніж в попередньому сезоні, тому навіть при такому ж експорті в тоннажі – який був в минулому році на рівні 45 млн тонн – ми отримали б значно більшу суму. Але з урахуванням того, що ми очікуємо експорт вище, можна точно сказати, що країна у валютній виручці отримає більше ніж у минулому році, за нашими оцінками, це десь на 1,5-2 млрд доларів більше ніж у минулому році», – повідомив Горбачьов на полях «Другого щорічного форуму агробізнесу», який проходить у середу в Києві.

  При цьому він зазначив, що найбільшою перешкодою, яка сьогодні стоїть на шляху виконання планів по експорту – це проблеми із залізничними перевезеннями вантажів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: