НОВИНИ

На Київщині вирощують унікальну біоенергетичну культуру

26.11.2018 10:47
 • Вже другий рік в УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого, що знаходиться у селі Дослідницьке Київської області, триває експеримент з вирощування незвичного для України дерева — павловнії. За 2 роки рослини встигли вирости у висоту до 5 метрів і до 12 сантиметрів в діаметрі. пише agro-business.com.ua.

  З одного гектара посівів за 5-6 років можна отримати до 400 кубометрів товарної деревини, тоді як її вартість коливається в межах 100 доларів за кубометр.

  Також це дерево не виснажує родючий шар ґрунту, дає нові пагони після вирубки і не вимагає повторної посадки упродовж повних 4-5 робочих циклів. Тобто після кількох вирубок павловнія буде проростати знов і знов. Живе дерево довго — від 70 до 100 років.

  Окрім деревини павловнію використовують для озеленення, адже вже наприкінці першого року — дерево сягає 4 м у висоту і створює затінок. На 4 рік дерево починає цвісти і є добрим медоносом, оскільки з 1 га можна зібрати до 700 кг меду.

  Саме дерево не вибагливе до ґрунтів та не потребує частих поливі. Розмножується павловнія трьома способами: вирощується з насіння, розмножується вегетативно та виводиться штучно методом  «Ін Вітро» у лабораторіях.

  Найбільшою проблемою для дерева залишаються морози. Оскільки воно потрапило до нас із Китаю, де клімат значно тепліший за український — то й українська зима для павловнії становить певну небезпеку. Після першого ж року дерева обмерзають. В такому випадку, для укріплення кореневої системи, їх зрізають під землю, пізніше відростає кілька стебел, з яких варто залишити одне найсильніше, воно і перетвориться у майбутньому на дерево. Цей пагін за перше ж літо виростає до 5 м у висоту. Він є значно пристосованішим до зими і може впоратися з українськими морозами.

  Павловнія — унікальне дерево, яке за останні роки почало завойовувати українські терени. Завдяки тому, що це рослина здатна виростати до 5 м за рік, її деревина може використовуватися при виробництві біо-газу, меблів та столярних виробі, окрім цього — вважається цінним медоносом.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: