НОВИНИ

Україна не може випробувати 90% новітніх засобів захисту рослин

25.11.2018 10:42
 • Наразі в Україні не можуть випробувати 90% новітніх ЗЗР (Засоби захисту рослин). Пов’язане це з нормами чинного законодавства – такі препарати проходять реєстраційні випробування в інших країнах. Про це в ході семінару «Засоби захисту рослин — від лабораторії до ринку» розповіла керівник відділу розвитку та інновацій компанії Bayer Іванна Бондарчук, повідомляє Latifundist.com.

  Експерт переконана, що інновації та виведення на ринок нових технологій і продуктів дозволить підвищити продуктивність вирощування культур і збільшити урожай. Однак ситуація наразі блокується прийнятою в грудні 2015 р. правкою про заборону ввезення на випробування  препаратів, які незареєстровані країною-виробником.

  «Якщо ми будемо чекати, поки продукт зареєструє країна-виробник (в деяких країнах це займає 4-7 років), інновації на ринок України будуть потрапляти з досить істотним запізненням. І це відкине нас у розвитку на 6-10 років тому.

  Наші аграрії не зможуть змінювати свої технології так швидко, як це робитимуть сільгоспвиробники інших країн. Це не дозволить нам в найближчі років 15-20 конкурувати з виробниками Європи та США», — зауважила фахівець.

  За словами Іванни Бондарчук, чинне обмеження, яке триває 3 роки, відкинуло Україну в інноваціях на 6 років назад в порівнянні з Польщею, Німеччиною, Францією, Америкою.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: